KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13898593
*
nr 1389 8593
Rune Person
(1914-1990), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 63x72cm, yttermått inklusive ram: 76x85cm
Rune Person, svensk målare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 april 2021
kl 20:32:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/3 12:33:17
1
Vinnande bud
5/4 19:27:33
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Rune Person
Rune Person, svensk målare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Läs mer om Rune Person
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar rune person svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
*
Rune Person
Rune Person, svensk målare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Läs mer om Rune Person
nr 1389 8593
Rune Person
(1914-1990), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 63x72cm, yttermått inklusive ram: 76x85cm
Rune Person, svensk målare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/3 12:33:17 | 1 | Vinnande bud |
5/4 19:27:33 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Rune Person
Rune Person, svensk mÃ¥lare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.Läs mer om Rune Person
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar rune person svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19